نظافت و شستشوی موثر راه پله ها

در محیط های مختلف یکی از سطوحی که در معرض آلودگی زیادی قرار دارند، راه پله ها می باشد. راه پله ها پس از رفت و آمد زیاد، دچار آلودگی شده و رنگ تیره و کدری به خود می گیرند. بسته به محیط این آلودگی ها می توانند متفاوت باشند که کار نیروهای خدمات نظافت را سخت می کند. این آلودگی ها یا گرد و خاک و دوده های روغنی و یا مواد و مایعات مختلف ریخته شده بر سطح هستند. ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری، بخش های عمومی مانند پایانه ها و همچنین مکان های پر رفت و آمد همانند مکان های مذهبی همگی دارای پله با آلودگی های خاصی می باشند. در صورتی که آلودگی سریع از روی سطح پله ها شستشو نشوند، پس از مدتی سطح تیره می شود و رنگ آن تغییر می یابد. آلودگی علاوه بر این که بر روی سطح تثبیت می شود، می تواند آسیب های جدی به سطح برساند و به مرور باعث پوسیدگی و یا خراش بر روی آن شود. در برخی محیط ها آلودگی ممکن است موجب لغزنده شدن سطح گردد و در صورتی که به موقع و به طور کامل شستشو نشود، می تواند موجب خسارات و صدمات جدی به افراد در حال عبور گردد. بنابراین راه پله ها نیز همانند سایر سطوح باید به طور مرتب شستشو و نظافت شوند.

مشکلات نیروهای خدمات نظافت برای شستشوی پله

با توجه به دلایل ذکر شده برای شستشو و نظافت به موقع و منظم پله ها، این سطوح باید به طور منظم نظافت شوند. اما برای این سطوح معمولا از روش های نظافتی سنتی استفاده می شود که کیفیت خوبی نخواهند داشت و قابلیت شستشوی آلودگی را به طور کامل ندارد. به همین دلیل نیروهای خدمات نظافت برای انجام چنین اعمالی بسیار دچار مشکل می شوند. بنابراین می توان از دستگاه های و وسایل به روز برای این امر استفاده نمود. با توجه به این که سطح پله ها دارای طبقات زیادی می باشد، برای نظافت آن از هر دستگاهی نمی توان استفاده نمود بنابراین دستگاه خاصی با نام اسکرابر چند منظوره به کار برده می شود.

راه حل آسان برای شستشوی راه پله

دستگاه اسکرابر چند منظوره برای شستشوی سطوح مختلف از جمله پله ها بسیار مناسب می باشد. اسکرابر یا پولیشر چند منظوره، با دسته ای بلند و ارگونومیک، دارای یک برس یا پد چرخشی با قطر ۱۸ سانتیمتر می باشد که متناسب با سطح و نوع آلودگی می توان از برس یا پد استفاده نمود. باتری و شارژر دستگاه برای سهولت جابجایی در یک کوله پشتی قابل حمل توسط کاربر قرار گرفته است. دستگاه اسکرابر چند منظوره ابزاری مناسب و کاربردی برای نظافت سطوح در مختلف های مختلفی مانند سرویس های بهداشتی، استخرها، راه پله مجتمع مسکونی، تجاری و … می باشد. با سپردن این امور به نیروهای خدمات نظافت، آن ها به بهترین نحو با به روزترین ابزار و دستگاه ها، امور نظافتی را انجام می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code